Патріотичний неймінг: Як за допомогою української назви залучати гроші

Деьтально про неймінг (комплекс робіт, пов'язаних зі створенням звучних ,запам'ятовуються і точних назв) та особливості того, як зараз придумують імена для свого бізнесу в Україні

Процедура придумування назви у нас виглядає наступним чином: в першу чергу, клієнт повинен відповісти на три базових питання: У чому унікальність продукту? Хто конкуренти? Хто цільова аудиторія.

Якщо у клієнта є позиціонування - це взагалі чудово. Але, на жаль, далеко не всі замовники, особливо з малого бізнесу, усвідомлюють його важливість для побудови бренду. Загалом, після брифа починається роботи над назвами. Ми показуємо імена презентаціями по 7-8 імен, з обґрунтуваннями, підбором доменів. Обов'язково попередньо перевіряємо імена на патентну чистоту. Обговорюємо запропоновані імена з клієнтом, пропонуємо нові варіанти, звужує пошук - поки не знайдемо те саме, єдине вірне ім'я.

Начебто все просто, але узгодження з клієнтом може зайняти набагато більший проміжок часу, ніж інші роботи з брендінгу.

В середньому нам вдається робити назва і логотип за 2-4 тижні. Основні складності завжди на етапі узгодження з клієнтом. Саме агентство працює ритмічно, але клієнту потрібен час на обдумування, він хоче показати назву знайомим, рідним, порадитися, походити з ним, якщо хочете - виносити його.

І на ринку спостерігаються нові тренди, явно пов'язані з суспільними настроями.

Зараз в нейминге добре «заходять» українські назви на латиниці. Тому, що у них низька конкурентне середовище. Вони легше сприймаються аудиторією, відповідно - з ними легше продавати. До цього був тренд чисто англійських назв, але зараз він йде на спад. Також українські назви найефективніші в плані доступності вільних доменів.

Так, що з українським неймінг все відмінно - він еволюціонує.

Однак, на відміну від західного ринку, де розробка назви - це ціла індустрія, у нас як і раніше власники бізнесу рідко довіряють цей вид діяльності іншим. Українські підприємці, як і всі наші люди, досить креативні - дуже часто вони приходять вже до своєї назви. Так, воно не завжди хороше, але його можна трансформувати і довести до розуму.

Секрет нейминга в тому, що теоретично назва може придумати хто завгодно - хоч прибиральниця в офісі. Але це буде випадковість. А ось запропонувати багато однаково якісних назв, які при цьому враховують всі ввідні брифа, можуть тільки фахівці.

Вимоги до назв досить прості і складні одночасно - впізнаваність, запам'ятовуваність, зв'язок з діяльністю. Як мінімум, варіанти повинні бути автентичними і їх відразу потрібно перевіряти на милозвучність, пов'язувати їх з продуктом, спеціалізацією або видом діяльності компанії. Адже під назву потім реєструється домен і створюється сайт. Звичайно, є сервіси, які дозволяють дізнатися чи є схожі торговельні марки, в яких категоріях, країнах, є навіть патент боти для перевірок. Робити це в будь-якому випадку потрібно самому або ж залучаючи профі. Це страховка від репутаційних ризиків і фінансових втрат.

В процесі вибору правильного назви є й інші, скажімо так, чисто технічні «підводні камені».

Часто на вибір імені впливає те, чи вільні домени під них - якщо немає, доведеться або викуповувати втридорога, або додавати ускладнюють приставки.

Хоча доменних зон зараз стало значно більше. Але у клієнта дуже часто присутній стереотип про те, що потрібно використовувати класичні зони: - com., -Net. і так далі. Але ж можна використовувати і спеціалізовані. Наприклад для групи компаній відмінно підійде домен -.group, а для кав'ярні - .coffee.

Першочергове завдання всього комплексу робіт, пов'язаного зі створенням гучного, що запам'ятовується і точної назви - це формування у свідомості людини враження про те, що саме цей продукт закриває певну потребу. Це вищий пілотаж нейминга. Дивіться: «Спортивне взуття», «Швидка їжа» - при цих словосполученнях у вас в голові відразу ж виникають певні бренди. Це тонка, скрупульозна, систематична робота, яка безпосередньо пов'язана з грамотним підходом до неймингу.

Як ви човен назвете, так і бізнес піде. Але у нас клієнт в цій справі головний - йому, зрештою, з цією назвою жити!

Залишайтесь з нами

SPINER